SZKOLENIA ALPINISTYCZNE -KURSY WYSOKOŚCIOWE

 

Szkolenia z prac wysokościowych na linie

Tego typu szkolenie przygotowuje pracowników do wykonywania pracy na wysokości gdzie do stanowiska pracy tymczasowej dociera zjeżdżając lub podchodząc po linie.

W takich przypadkach oprócz podstawowego sprzętu zabezpieczającego stosowany jest także specjalistyczny sprzęt służący do zjazdu czy wychodzenia po linie.

W ramach szkolenia odbywa się również szkolenie w ewakuacji z wysokości w momencie wystąpienie zagrożenia.

Szkolenia z dostępu linowego

Dzisiaj prace na wysokościach są potrzebne w wielu miejscach i branżach. Bez względu na to, czy zajmujesz się myciem szklanych fasad, naprawą linii energetycznych, remontem dachów czy wieszaniem reklam, potrzebujesz uprawnień alpinistycznych. Uzyskanie niezbędnych informacji teoretycznych oraz umiejętności praktycznych wymaga wzięcia udziału w kompleksowym szkoleniu z dostępu linowego.

W SAH organizujemy kursy:

  • dla specjalistów na różnych poziomach zaawansowania,
  • dla firm działających w branży budowlanej, energetycznej i wielu innych,
  • podnoszące kwalifikacje,
  • zwiększające bezpieczeństwo na stanowiskach pracy.

Dlaczego warto współpracować z nami? Bo wykładają wyłącznie praktycy z wieloletnim doświadczeniem, mający na koncie wiele udanych realizacji. Dysponujemy know-how zdobywanym przez lata oraz profesjonalnym sprzętem. Znamy aktualne standardy jakości, bliskie są nam regulacje dotyczące BHP. Wiedza, którą przekazujemy, jest aktualna i zdecydowanie przyczynia się do podniesienia kwalifikacji Twojego zespołu.

Organizacja szkoleń

Pojedyncze osoby oraz grupy do 6 osób szkolimy wyłącznie w Łodzi na naszym przygotowanym i zadaszonym poligonie.

Grupy zorganizowane powyżej 6 osób zapraszamy do umówienia indywidualnego terminu i miejsca szkolenia.

 

Własny poligon szkoleniowy

Nasze szkolenia są przeprowadzane na specjalnie zaprojektowanym poligonie szkoleniowym, który znajduje się w centralnej Polsce. Obiekt został tak przygotowany, aby można było przeprowadzać szkolenia z pracy na wysokości i w przestrzeniach zamkniętych niezależnie od warunków atmosferycznych. Infrastruktura obiektu pozwala odzwierciedlić warunki pracy, z którymi na co dzień spotykają się pracownicy wykonujący w swoich zakładach pracy zadania szczególnie niebezpieczne.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W SAH organizujemy również:

  • Szkolenia specjalistyczne
  • Szkolenia w przestrzeniach zamkniętych
  • Szkolenia kadrowe
  • Audyty BHP

Potrzebujesz pomocy w wyborze konkretnego szkolenia?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz dowiedzieć się, jakie sa najbliższe terminy szkoleń?

ZAPYTAJ O TERMIN

Cel szkoleń wysokościowych i kursów alpinistycznych w firmie

Praca na wysokości wiąże się z wieloma zagrożeniami. Dlatego wymaga od każdego członka zespołu nie tylko skupienia, ale także przestrzegania ściśle określonych zasad. Każda osoba pracująca na wysokości musi zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie stwarza alpinizm przemysłowy. Kurs organizowany przez naszą firmę pozwala nie tylko poznać niebezpieczeństwa, ale także nauczyć się reagować w sytuacjach krytycznych, aby minimalizować ryzyko wypadku.

Szkolenie alpinistyczne ma uświadomić pracownikom Państwa firmy, jak wiele czynników wpływa na bezpieczeństwo pracy. Bazując na teoretycznej oraz praktycznej wiedzy, jesteśmy w stanie przekazać niezbędne informacje w sposób przystępny i zrozumiały. Kurs wysokościowy pomaga zrozumieć specyfikę pracy na różnych obiektach, urządzeniach i konstrukcjach. Jego istotną częścią jest poznanie przepisów prawa określających zasady ochrony przed upadkiem. Organizowane przez nas szkolenia alpinistyczne obejmują również zagadnienia związane z budową systemów asekuracyjnych oraz ich efektywnym wykorzystywaniem.

Podczas kursu pracownicy Państwa firmy zdobędą także umiejętności w zakresie zabezpieczenia się w trakcie pracy na wysokości. Ponadto nauczą się dobierać optymalne środki ochrony w zależności od panujących warunków. Kurs alpinistyczny pomaga także poznać sposoby radzenia sobie w razie wypadku.

Jak przebiegają profesjonalne szkolenia alpinistyczne?

Organizowane przez nas szkolenia wysokościowe składają się z części teoretycznej i praktycznej. Program kursu obejmuje szczegółowe informacje dotyczące dostępnych systemów asekuracyjnych oraz kwestii formalno-prawnych związanych z bezpieczeństwem pracy. Szkolenie alpinistyczne uczy praktycznej obsługi specjalistycznego sprzętu, a więc karabinków, amortyzatorów, lin asekuracyjnych, lin poręczowych i zatrzaśników. Podczas kursu pokazujemy również sposoby korzystania z urządzeń samohamownych, kotwiczących i samozaciskowych.

Zdobyta wiedza teoretyczna i szkolenie praktyczne pozwalają podnieść kompetencje pracowników oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa na stanowisku pracy. Kurs alpinistyczny powinien być stałym elementem szkolenia BHP w firmach, które wykonują prace wysokościowe.

Gdzie przeprowadzamy szkolenia wysokościowe?

Szkolenia alpinistyczne organizujemy w największych miastach Polski. Regularnie odwiedzamy Wrocław, Kraków, Gdańsk, Łódź i Poznań. Na naszej liście jest także Warszawa, Lublin i Rzeszów. Kompleksowy program szkolenia przygotowujemy z uwzględnieniem specyfiki działania danej firmy oraz wykonywanych przez nią prac wysokościowych. Organizujemy kursy dla branży budowlanej, energetycznej, elektroenergetycznej oraz telekomunikacyjnej. Naszymi klientami są firmy działające w różnych sektorach gospodarki. Jesteśmy zwolennikami indywidualnego podejścia do każdego szkolenia. W ten sposób możemy przygotować zakres wiedzy praktycznej i teoretycznej, której zdobycie w realny sposób podniesie poziom bezpieczeństwa pracowników Państwa firmy.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu ustalenia terminu oraz zakresu szkolenia wysokościowego.

Szkolenia z dostępu linowego

W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów rozszerzyliśmy dział kursów o szkolenia z dostępu linowego. Udział w nich jest obowiązkowy dla osób, które realizują działania na wysokościach i muszą korzystać z wysokiej jakości sprzętu asekuracyjnego. Podczas kursu zdobędą oni wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat środków ochrony własnej oraz zachowania podczas ewakuacji. Informacje przekazane przez trenerów – praktyków będą niezwykle przydatne specjalistom wykonującym różne zawody – myjącym okna, elewacje, naprawiającym i montującym sieci energetyczne, budującym i remontującym obiekty. Jeśli przydadzą się także Twojemu zespołowi, nie zawahaj się do nas zadzwonić lub napisać.

Zapraszamy na szkolenia z dostępu linowego, które możemy zorganizować w siedzibie Twojej firmy, jak również w innej formie, w tym także częściowo zdalnie. Każdorazowo w indywidualny sposób opracowujemy harmonogram takiego kursu, dając Ci okazję do zamówienia usługi skrojonej na miarę i odpowiadającej konkretnym potrzebom. Współpracuj ze specjalistami z SAH!