Przeglądy sprzętu

Przeglądy sprzętu do pracy na wysokości

Oferujemy Państwu usługę polegającą na wykonywaniu corocznych przeglądów sprzętu do pracy na wysokości.

Zgodnie z przepisami oraz zaleceniami producentów sprzętu do pracy na wysokości powinien co 12 miesięcy zostać poddany przeglądowi okresowemu.

Taki przegląd może wykonać producent sprzętu lub autoryzowana firma zewnętrzna. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem takich marek jak Petzl, Singing rock i Protekt. 

W ramach usługi przeglądu otrzymują Państwo nie tylko sam przegląd sprzętu ale również raport po przeglądzie oraz coroczną informację o zbliżającym się terminie kolejnego przeglądu sprzętu.

Przeglądu wykonujemy w siedzibie naszej firmy w Łodzi lub w siedzibie klienta.

Przeglądy sprzętu

Sprzęty wykorzystywane do prowadzenia prac na wysokościach są narażone na intensywną eksploatację i związane z nią usterki. Uszkodzenia mechaniczne to nie jedyne, co obniża sprawność urządzeń oraz naraża je na trwałe awarie. Zdarza się, że przyczyną problemów są wytarte, zardzewiałe, zabrudzone części. Czasem wystarczy po prostu wymienić je na nowe, aby odzyskać pełną wydajność sprzętu. Oceną ich stanu technicznego zajmą się specjaliści SAH. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zlecić prace w zakresie przeglądów, konserwacji oraz serwisu sprzętu asekuracyjnego.

Czynność zleć wyłącznie profesjonalistom. Zadbamy o to, aby parametry techniczne urządzeń po naprawie były zgodne z faktycznymi i zapewniały Ci stabilną, bezpieczną pracę. W ten sposób zadbasz nie tylko o bezpieczeństwo swoje i pracowników, ale też o wizerunek firmy.

Naszych klientów nie trzeba przekonywać o konieczności regularnego przeglądania i serwisowania sprzętów do pracy na wysokości. Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z naszych usług, to właśnie jest na to najlepszy moment!

Posiadamy uprawnienia do przeglądów sprzętów takich firm jak: Petzl, Singing Rock, Tractel, Kratos, Kong, Protekt

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 DRABINY

Drabiny i rusztowania w zastosowaniu przemysłowym są urządzeniami technicznymi, które zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy, nazywane są maszynami. Za taką definicją kryje się ryzyko, które dla użytkowników może stwarzać korzystanie z drabin. Aby je zminimalizować warto pamiętać o regularnych przeglądach, które pozwalają sprawdzić stan techniczny, a w razie jakichkolwiek usterek wdrożyć prace naprawcze. Tym zajmują się wykwalifikowani pracownicy.

Obecnie spora liczba nieszczęśliwych zdarzeń podczas pracy wynika z niewłaściwego stanu czynnika materialnego np. rusztowania czy drabiny. Chcąc zmniejszyć ryzyko wprowadzony jest wymóg szkoleń do bezpiecznej pracy na wysokości jak i okresowych przeglądów stanu technicznego sprzętu roboczego.

Jeżeli w Twoim przedsiębiorstwie do codziennej pracy wykorzystuje się drabiny, schodki i wszelkie rusztowania jezdne, to zgodnie z cytowanymi zapisami wymagają one regularnych kontroli. Po tym można ocenić, czy nadają się one do dalszego bezpiecznego użytkowania. Częstotliwość kontroli to kwestia indywidualna. Zależy m.in. do intensywności eksploatacji, jak również sposobu, w jaki pracownicy obchodzą się z drabinami.

Posiadamy kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania przeglądów drabin, podestów oraz rusztowań.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI