PIONOWE SYSTEMY ASEKURACJI

 Travrail Tractel – szynowy

Sztywna pozioma szyna została zaprojektowana z myślą o ochronie pracowników. Travrail doskonale sprawdzi się w razie wypadku – np. upadku z pewnej wysokości. Zapewni stabilność, komfort oraz odpowiednią stabilizację podczas kontrolowania instalacji, sprawdzania stanu technicznego budynku czy stolarki okiennej, czyszczenia, naprawiania, konserwowania elementów obiektów.

Szyna Travrail umożliwia użytkownikom swobodne przemieszczanie się z jednej strony szyny na drugą poprzez przesuwanie wózka nad kotwami pośrednimi. Duża wytrzymałość konstrukcji pozwala w jednej chwili użytkować ją nawet trzem operatorom (maksymalne obciążenie łącznie nie powinno przekraczać 300 kg), przy czym jedna osoba przypada na jeden wózek.

Jeżeli wykorzystujesz szynę jako punkt kotwiczenia do prac w dostępie linowym to będzie ona wyposażona w dwa wózki:

  • 1 na linę roboczą
  • 1 na linę asekuracyjną

Producent zaznacza, że maksymalna odległość pomiędzy wspornikami szyny aluminiowej to 6 metrów (3 metry dla aplikacji z dostępem linowym). 90° łuki dostępne do montażu na ścianie i montażu na podłodze/suficie. Szyna jest przeznaczona do montowania nad głowami, na podłodze lub suficie.

Czym charakteryzuje się system Travrail? Może być stosowany z:

  • EN 360 urządzeniem samohamownym ze zwijaniem powrotnym,
  • EN 353-2 samozaciskowym urządzeniem zabezpieczającym przed upadkiem z elastyczną liną prowadzącą,
  • EN 355 linkami i taśmami z amortyzatorem,
  • EN 361 uprzężami asekuracyjnymi.

Produkt ma zdejmowany ogranicznik krańcowy przeznaczony do wkładania lub wyjmowania wózków. Szyna jest zgodna z normami EN 795-D oraz CEN/TS 16415 dla 3 użytkowników jednocześnie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Travsafe Tractel – linkowy

Nowa linia życia Travsafe stanowi rozwinięcie poprzedniej wersji. Jest zgodna z normą europejską EN795-C oraz CEN/TS16415 dla użytkowników wielokrotnych. Linia życia Travsafe wyposażona w dwie liny jest najbardziej wydajną i zaawansowaną linią życia na rynku.

Linia stanowi rozszerzenie Tractel High Capacity Range dzięki czemu mogą z niej korzystać również użytkownicy, których waga ze sprzętem wynosi 150 kilogramów. Certyfikowany produkt jest przeznaczony do użytkowania nawet przez pięciu operatorów jednocześnie (o wadze 100 kilogramów każdy) lub trzech operatorów jednocześnie (o wadze 150 kilogramów każdy).

Tractel przeprowadził testy kompatybilności wszystkich swoich samozwijających się urządzeń samozaciskowych (EN360) i urządzeń samozaciskowych z prowadnicą (EN353-2) o wadze 150 kg z linią życia Travsafe. Z linią życia Travsafe można stosować wszystkie liny posiadające certyfikat EN 355.

Dzięki specyficznej konstrukcji suwak z łatwością przesuwa się obok pośrednich uchwytów linowych, bez konieczności jakiejkolwiek interwencji ręcznej.

Obecnie dostępne są dwie wersje:

  • Travsafe z pierścieniami amortyzującymi ze stali nierdzewnej
  • Travsafe z dwumateriałowym pierścieniem amortyzującym.

Te dwie wersje linii życia Travsafe są przeznaczone do instalacji nad głową, na ścianie lub na ziemi. Kotwice mogą być instalowane na dowolnej konstrukcji lub za pomocą interfejsów słupkowych. Kotwice pośrednie muszą być rozmieszczone w odległości nie większej niż 15 metrów od siebie.

W przypadku konfiguracji ze stali nierdzewnej (kotwy, liny stalowe i pierścienie absrobera) system Travsafe oferuje możliwość uzyskania odległości między kotwami od 0,8 m do 30 m zarówno w konfiguracji jedno-, jak i wieloprzęsłowej. Travsafe szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku długich zastosowań (ponad 200 metrów). W przypadku zastosowań napowietrznych suwak Rollsafe zapewnia płynne przesuwanie dowolnego urządzenia zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości (w tym ciężkiego bloczka samozaciskowego) w systemie bliźniaczym.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SFS Soter – linkowy

SFS Soter to linkowy system asekuracyjny, który został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu na dachach płaskich we wszystkich wariantach zabudowy.

Producent zaleca mocowanie szczególnie na dachach z blachy profilowanej grubszej niż 0,6 mm oraz do dachów drewnianych grubszych niż 18 mm. Specjalna konstrukcja kotwy grawitacyjnej M8 wykonanej ze stali nierdzewnej ma długość 150 do 500 mm. Zostały w niej zastosowane chowane łby kotew, które umieszcza się poniżej płaszczyzny płyty montażowej. W ten sposób udaje się chronić membranę przed przebiciem.

System SFS Soter można stosować także na dachach betonowych – montaż na kołki M8 ze stali nierdzewnej z żywicą, stosuje się kotwy penetrujące ze stali nierdzewnej lub kotwy wpuszczane zwykłe.

Kratos Safety KS 4000 – linkowy

Igena – linkowy

Wykonujemy montaże stałych systemów asekuracji w miejscach standardowych takich jak drabin i dachy, a także w miejscach trudnodostępnych, wymagających indywidualnego podejścia. Dzięki naszym doświadczeniom jesteśmy w stanie dobrać system do miejsca montażu oraz do potrzeb klienta. Zajmujemy się również montażem pojedynczych punktów asekuracyjnych. Wszystkie stałe systemy asekuracji wymagają przeglądów okresowych minimum co 12 miesięcy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI