PIONOWE SYSTEMY ASEKURACJI

StopCable Tractel – linkowy

Nie zawsze udaje się dotrzeć do wybranych miejsc przy pomocy samej drabiny. Gdy potrzebujesz bardziej zaawansowanego i bezpiecznego systemu rozważ Stopcable S Tractel. To pionowa lina asekuracyjna, która zapewnia pracownikom na wysokościach maksymalną swobodę ruchów oraz mobilność bez konieczności przepinania się i bez ryzyka upadku. Mobilne urządzenie kotwiczące służy do poruszania się w pionie. Urządzenie składa się z elementów przesuwnych dopasowywanych indywidualnie do użytkowników oraz punktów stałych. Gwarancję bezpieczeństwa oraz jakości daje konstrukcja stworzona oraz przetestowana, co potwierdza jej zgodność z normami 353-1 oraz normy EN 353-2.

Igena – linkowy

Liny ratunkowe VERTICAL IGENA, wykonane z nierdzewnego lub ocynkowanego Ø 8 mm, charakteryzują się prostotą użytkowania i wszechstronnością kotew mocujących, co pozwala na zainstalowanie pionowej linii ratunkowej w dowolnym miejscu na klatce schodowej, w konstrukcji metalowej lub w wieży kratowej.

Istnieje kilka modeli PIONOWYCH linii życia, w zależności od rodzaju kotew mocujących w drabinie lub konstrukcji. Wszystkie górne punkty mocowania mają zintegrowany dodatkowy punkt kotwiczenia do zejścia na ląd.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kratos Safety KS 7000 – linkowy

Do zapewnienia pracownikom na wysokościach maksymalnego komfortu, stabilizacji oraz swobody ruchów warto zastosować przesuwny system ochronny na sztywnym przewodzie. Jest on przeznaczony do wchodzenia i schodzenia w pionie bez konieczności wykonywania manipulacji. 

Solidność konstrukcji gwarantuje wykonanie ze stali nierdzewnej i możliwość dopasowania do swoich potrzeb i miejsca pracy jednego z dwóch dostępnych systemów. W ten sposób udaje się zwiększyć żywotność i trwałość liny, bez obniżania komfortu pracownika. 

System Kratos Safety KS 7000 można konfigurować w szerokim zakresie poprzez:

regulację miejsca mocowania górnego i dolnego punktu,

montowany na skali pośredni punkt zaczepowy,

możliwość dostosowania długości przewodu do końcowej części liny.

Sama obsługa i konfiguracja systemu nie sprawia użytkownikom trudności, bo jest on dostarczany razem z intuicyjną instrukcją techniczną. 

Kratos Safety to system wykonany w całości ze stali nierdzewnej. To gwarantuje jego wytrzymałość i solidność w różnych warunkach. W zestawie jest też amortyzator i dwa złącza ćwierć obrotowe. System montowania jest nieodwracalny, więc instalacja do góry nogami czy inne pomyłki są niedopuszczalne. Sama konstrukcja jest mobilna, przesuwa się, co umożliwia montowanie jej w każdym poziomie przewodu. Producent określa minimalną siłę zerwania na poziomie 15 kN. Produkt spełnia normę EN 353-1/2:2002.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Faba Tractel – szynowy

Korzystanie z systemu FABA A12, który funkcjonuje na rynku od 1995 roku pozwala na zapewnienie pracującym na wysokościach swobody ruchów oraz bezpieczeństwa. Poprzez stabilizację za sprawą konstrukcji składającej się z szyn i wózków, jest pewność, że będą one użytkowane we właściwym kierunku, zawsze stabilnie i z ograniczonym do minimum ryzykiem pomyłek. 

FABA A12 ma następujące parametry techniczne:

Wymiary profilu szyny: 48 x 32 x 3 mm,

Materiał: Stal ocynkowana ogniowo lub stal nierdzewna (1.4571)

Konstrukcja: szynodrabina lub sama szyna

Odstępy między ogranicznikami: 40 mm

Odstępy między szczeblami: 280 mm

Szczeble: Proste i przyspawane z tyłu szyny

Szerokość drabiny: 380 mm

Podstawowe długości: 5600 i 2800 mm

Długość do regulacji: 560, 840, 1120, 1400, 1680, 1960, 2240, 2520, 3080, 3360, 3640, 3920, 4200, 4480, 4760, 5040 i 5320 mm

Maksymalna odległość między punktami montażowymi: 1400 mm dla szynodrabiny i 1960 mm dla szyny.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI